Silikon ile Pişirme Artıları ve Eksileri

- May 27, 2019-

Silikon ile Pişirme Artıları ve Eksileri

Artıları

E temizlik : Silikonu tersten çevirebilir ve ulaşılması zor köşelere girebilirsiniz. Paslanabileceği veya zarar göreceği konusunda endişelenmeden ıslayabilirsiniz. Bu temiz bir esinti yapar!

Dayanıklı : Metalin aksine, yıllar geçtikçe silikonun paslanmasından endişe duymanıza gerek yoktur. Camdan farklı olarak, eğer düşürürseniz, bu malzemenin parçalanması konusunda endişelenmenize gerek yok. Evet, bu bir yatırım, ama benim için değerdi.

Yer tasarrufu : Daha önce de belirtildiği gibi, silikon büyük bir yer tasarrufu sağlayabilir. Böylece, dolabınızda dolaşan zar zor kullanılan metal bir çörek tavasına sahip olmak yerine, bir fincan kahve ile aynı alanı kaplayan yumuşak, hoş silikon çörek bardaklarına sahip olabilirsiniz!

Yeniden kullanılabilir ve çevre dostu: Metal bir çörek tepsisi kullanırsanız, kaçınılmaz olarak atılacak olan kağıt çörek bardaklarını kullanmanız gerekir. Ancak silikon versiyonuyla, bu kağıt bardaklara olan ihtiyacı ortadan kaldırıyorsunuz, böylece daha az kağıt israfı yaratıyorsunuz.

Eksileri

Güvenlik araştırması dikkat çekici : Bu tam olarak nasıl bir ses. Pişirme silikonunun güvenli olup olmadığı hakkında çok fazla araştırma yok. Bu, çok fazla "güvenli" veya "güvenli değil" literatürünün olmadığı anlamına gelir. O yüzden kendin için karar vermelisin! Ben şahsen iyi olduğunu düşünüyorum ve onunla yemek yapmayı çok seviyorum.

Eritebilir : Silikon, ızgara plakası, soba üstü, açık alev veya piliç gibi doğrudan ısı kaynaklarında kullanılmaz. Bu kaynaklardan birinde kullanmak gerçekten eritebilir.

Bozulabilir : SF Kapısı gibi bazı insanlar silikonun başka şekillerde delinebileceğini ve bozulabileceğini iddia etmişlerdir. Sanırım bunun aldığınız silikonun kalitesiyle ilgisi var. Kıstırdığınızda beyaza dönüşen şeyleri satın aldınız mı? Muhtemelen bunu yapmayan bir üründen önce tozu ısırır. Ek olarak, “aşağılamanın” bir mahkum olduğunu düşünmüyorum çünkü hiçbir şey sonsuza dek sürmez! Cam paramparçaları ve metal paslar. Hiçbir malzeme mükemmel değildir.


Bir çift:Silikon Kalıplar ile Pişirme Mastering için 12 İpuçları Sonraki:Yeni Bir Satış Ekibi