FDA EU LFGB DGCCRF Sertifikası Silikon Ürünler

- Dec 05, 2019-

Fabrikamız üretici silikon pişirme tepsileri, silikon çikolata kalıpları , silikon mutfak eşyaları, promosyon hediyeler ve diğer ürünler konusunda uzmanlaşmış bir deneyime sahiptir . Farklı bölgelerdeki farklı ithalatçı ülkelere göre, gıda ile temas eden kaplar için farklı gereksinimler farklı kalite üretir ve ithal edilen ürünlerin silikon ürünleri için gereksinimlerini karşılar. Gıda ile temas eden malzeme testi,

Burada test edilen gıda ile temas eden malzemeler, satış yapılan ülkeye bağlı olarak farklı test standartlarına tabidir. gibi:

ABD gıda ile temas eden malzeme testlerinin FDA'ya uyması gerekir ve ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) gıda ile temas güvenlik standartlarının karşılandığından emin olmak için test edilmesi gereken gıda ile temas eden malzemelerin düzenlenmesinden sorumludur. Spesifik standartlar şunlardır: Amerika Birleşik Devletleri Federal Kanunu, Bölüm 21, Gıda ve İlaçlar (21 CFR).

AB gıda ile temas eden malzeme testinin AB 1935/2004 / EC gerekliliklerine uyması gerekir. AB gıda ile temas eden malzemelerin kontrolü çok katıdır ve AB'ye ihraç edilen ürünler ilgili test sertifikasını geçmelidir. Her malzeme farklı test standart gereksinimlerine sahiptir, silikon ürünlerin (AP2004 5), kauçuk (AP2004 4), organik kaplama (AP2004 1) karşılaması gerekir .

Alman gıda ile temas eden malzeme testlerinin LFGB ile uyumlu olması gerekir. LFGB, Eylül 2005'te Almanya tarafından yayınlanan “Gıda, Emtia ve Yem Yasası” nın kısaltmasıdır. Diğer özel gıda hijyeni yasa ve yönetmeliklerinin normu ve özüdür. Alman standardı, kendi standardı ile birlikte AB standardını ifade eder, malzemelerin daha sıkı kontrolü, duyusal testler LFGB'nin eşsiz bir projesidir.

Fransız gıda ile temas eden malzeme testlerinin DGCCRF ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu ürünler Fransa'ya satılmaktadır. 1935/2004 sayılı AB Tüzüğü (EC) yönetmeliklerine uymanın yanı sıra, Fransız Rekabet, Tüketim ve Sahtecilikle Mücadele Genel Müdürlüğü de dahil olmak üzere yerel Fransız düzenlemelerine de uymaları gerekmektedir. (DGCCRF) 2004-64 no'lu notu ve 2007-766 sayılı Fransız Décret'i yayımladı. Fransa, Avrupa Birliği'nin bir üyesidir, bu nedenle düzenlemeler, AB düzenlemelerine göre ülkenin düzenlemelerine de uyarlanır. AB düzenlemelerinin alt katmanında Fransız özellikleri de vardır. Özellikle, silika jel malzemelerinde peroksit değer testi, toplam organik uçucu madde miktarı (VOM) ve organotin bileşiklerinin testi, Fransa'nın gıda ile temas eden malzemelerin saptanmasına verdiği önemi vurgulamaktadır.

 


Bir çift:Sarımsak Soyucu Sonraki:Gıda veya Meyve Nasıl Taze Tutulur? Silikon Streç Kapakları Seçmek